01.05.2024

Інтелектуальний розвиток дошкільника в цифровому світі

Важливість інтелектуального розвитку дошкільнят

Інтелектуальний розвиток дітей дошкільного віку є критично важливим аспектом дошкільної освіти. Він охоплює когнітивний, емоційний, соціальний та мовний розвиток.

 

У ці важливі роки діти набувають необхідних навичок, формують самосвідомість і розвивають свою особистість.

 

Тому вкрай важливо забезпечити їм заохочує середовище та досвід, що відповідає їхньому віку, щоб допомогти їм рости та процвітати.

 

Цифровий світ і дошкільнята

Переваги цифрових інструментів для дошкільнят

Цифровий світ пропонує дошкільнятам широкий спектр можливостей для навчання та розвитку нових навичок.

 

Навчальні програми, інтерактивні ігри та цікавий мультимедійний контент можуть покращити навчальний досвід дітей і допомогти їм набути необхідних навичок у різних сферах. Цифрові інструменти також можуть покращити комунікацію, розв'язання проблем та дрібну моторику дітей.

 

Ризики та проблеми цифрового впливу

Попри переваги, надмірне використання цифрових технологій може призвести до негативних наслідків. Надмірна залежність від цифрових пристроїв може призвести до зниження соціальної взаємодії, фізичної активності та творчих ігор.

 

 

Крім того, маленькі діти можуть наражатися на невідповідний їхньому віку контент або ставати надмірно залежними від цифрових пристроїв для розваг і стимуляції.

Джерело:https://www.iridukr.com/post/intelektualnij-rozvitok-doshkilnika-v-cifrovomu-sviti?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw0MexBhD3ARIsAEI3WHKe_s3UQbNr-e4leHkiUkWY0FprgTjmlt3h08zQxQSxJ

 

 


10.04.2024

Чим корисні уроки малювання для дошкільнят?

Зазвичай дорослі сприймають малювання як розвагу. Проте психологи уже давно довели, що живопис позитивно впливає на психічний розвиток дитини та має глибокий підтекст. Тому далі ми поговоримо про те, чим корисно малювання для дітей.

Розвага та навчання

Доведено, що малювання для дітей дошкільного віку відіграє важливу роль у розвитку дрібної моторики рук. Крім того, так діти вчаться краще розпізнавати кольори та починають розрізняти відтінки. Завдяки малюванню покращується пам’ять та розширюється загальне сприйняття світу.

Тож уроки малювання у дитячому садку позитивно впливають на якість навчання у школі. Адже тоді дітям простіше засвоювати інформацію та оброблювати її. Важливо й те, що через живопис діти вчаться висловлювати свої почуття та набувають певної самоідентифікації.

Розвиток художньої уяви

Також користь малювання для дітей полягає у можливості розвивати художню уяву та проявляти самостійність. Адже сьогодні навчання проводиться за нетрадиційними методиками. Мова йде про кляксографію, малювання нитками та рядом інших предметів. Тож фантазія дитини не обмежується, що дозволяє віднайти себе.

Спосіб зняти стрес

Малювання для дітей, користь якого ми описали вище, також допомагає подолати стрес. Через зображальне мистецтво діти виплескують негативні емоції, позбавляються від напруги. Завдяки спрямуванню фізичних та розумових зусиль на процес малювання, вдається відпочити.

Спосіб краще пізнати дитину

Малювання активно використовують психологи. Адже цей ігровий прийом дозволяє краще пізнати дитину та побачити її переживання. При цьому враховують як сюжети, так і колір обраних фарб. Завдяки малюванню можливо на ранніх стадіях виявити психічні проблеми та вчасно розв’язати їх.

Батьки, що займаються малюванням разом із дитиною, також інвестують у зміцнення сім’ї та формують атмосферу довіри, любові. Тож дитина почуватиметься вдома набагато комфортніше та буде відкритою до батьків.

Тому живопис для дітей, користь від якого є всебічною, має обов’язково бути присутнім у дошкільному вихованні. При цьому важливо хвалити роботи та заохочувати дитину. Не слід виправляти роботи, адже це може образити дитину та змусити її закритися у собі. Тоді як правильний підхід до малювання дозволить малечі зростати гармонійною особистістю.

Джерело: https://www.kids-co.com.ua/news/chym-korysni-uroky-malyuvannya-dlya-doshkilnyat/


05.03.2024

Консультація для батьків на тему:

Пластилін – захоплюючий матеріал для розвитку вашої дитини

Велика кількість батьків, з побоюванням і навіть несхваленням ставляться до такого дивовижного матеріалу як пластилін, пояснюючи це тим, що він може прилипнути до підлоги, дитина може проковтнути його або забруднитися.


Якщо відкинути всі ці забобони і уявити, що ліплення з пластиліну принесе дитині величезне задоволення і море позитиву, то слід самим подбати про безпеку творчого процесу і навчити дитину правильно грати з пластиліном.

 

Адже зараз існує така кількість різноманітного пластилінового матеріалу, яким можна порадувати дитину, що було б нерозумно не скористатися наданими можливостями .


Сучасні виробники пропонують величезний асортимент пластиліну, тіста, маси для ліплення від звичайних брусків до дрібних кульок в клейовому розчині. Який краще обрати пластилін сказати неможливо, тут все залежить від віку дитини, і для якої мети ви купуєте пластилін - просто для гри або
 для моделювання.

 

Як же визначити якісний пластилін?

гарний пластилін

характеризується наступними властивостями:

еластичністю (м'який)-з ним зручно працювати;

• пластилін не повинен прилипати і бруднитися;

готовий виріб не повинен розсипатися;

швидко відновлює початкову властивість;

не повинен бути токсичним. При покупці звертайте увагу на складпластиліну. До складу зазвичай входить глиняний порошок, барвник речовини, які перешкоджають висиханню маси (жир, віск, церезин і ін.

Пластилін може бути застигаючий і не застигаючий. Застигаючий пластилін підходить для моделювання,фігурок, з якими надалі можна грати або зберегти на пам'ять. Його оцінять діти старшого віку, що не зможуть втриматися зліпити прикраси, брелоки і інші дрібниці, які зможуть використовувати в своїх іграх.


Окремо хотілося б розповісти про кульковий пластиліні. Це унікальний сучасний матеріал, який радикально відрізняється своєю структурою від інших матеріалів по ліпленню. К
ульковий пластілін складається з маленьких пінопластових кульок, з'єднаних на клейовій основі. Він також має еластичну властивість, дуже легкий, приємний на дотик, не липне до рук, а дрібні кульки дозволяють дитині відчути форму. Він відмінно розвиває дрібну моторику дитячих рук- ліпити з нього одне задоволення. Кульковий пластилін буває застигаючий і не застигаючий. Незастигаючий кульковий пластилін призначений для багаторазового використання. У процесі ліплення відбувається масаж нервових закінчень від кінців пальців, що дуже корисно і сприяє розвитку розумової діяльності дитини.

Пластилін дає нам прекрасну можливість для розвитку креативності та мислення. Ліплення це не просто захоплююче заняття, воно ще і корисне. Працюючи з пластиліном, дитина формує практичні навички та розвиває дрібну моторику пальців рук.

Дрібна моторика- це фундамент розумового розвитку малюка.Чим більше дитина працює пальчиками, тим швидше розвивається мислення і мова. Крім того, такі заняття розвивають самостійність, творчість, фантазію.

Ліпити можна з усього: пластиліну, воску, гліни, гіпсу. Але найкомфортнішим матеріалом є, безумовно пластилін. він пластичний, м’який, приємний на дотик, має багато кольорів і відтінків. Його можна застосовувати кілька разів, він завжди доступний і порівняно недорогий.Іграшки, створені з пластиліну, мають для дитини велику цінність. Вони створені своїми руками і оформлені в своєму дизайні. Крім того, є можливість не просто створювати окремі предмети, а й будувати свій світ.

Сучасні технології вдосконалили пластилін. Він став більш пластичним, не прилипає до рук, а іноді має приємний аромат.

Займаючись ліпленням з дітьми від 1 до 3 років, малечі треба чітко пояснити фронт роботи. Покажіть малюку прийоми роботи: як розминати, розтягувати, розгортати “ковбаски” і “кульки”, сплющувати “коржі”, витягати плстилін, зліплювати деталі один з одним, з’єднувати, створювати різні фігури і геометричні форми. Починаючи з трьох років пропонуйте дитині фантазувати. Можна ліпити пластилінові історії, додавати до пластиліну додатковий матеріал: листочки, каштани, жолуді. Потім можна навчити дитину малювати за допомогою пластиліну, використовувати картон і прийом розмазування і налеплювання. Такі малюнки хоч і трохи складні, але виглядають дуже яскравими і незвичайними.

Не давайте малюкові непосильних завдань, з якими він не зможе впоратися, продовжувати наполягати на завданні, якщо дитина втомилася або втратила до цього завдання інтерес. Краще перемкніть увагу малюка на що-небудь інше, а до ліплення можна повернутися пізніше.

На закінчення, хочеться попрохати дорослих не обмежувати дитину у ліпленні, адже він на відміну від інших іграшок не може набриднути, кожен раз це нові герої, нові історії і нові емоції. А мамам порадити зберігати самі барвисті і цікаві роботи їх маленьких творців. Достатньо скласти вироби з пластиліну в коробку і через деякий час дістати разом з уже дорослою дитиною і згадати ці казкові моменти дитинства.

 

Не забудьте похвалити дитину за його творіння, відзначте всі вдалі моменти, знайдіть місце для виставки його робіт. Ваше схвалення підкреслить значимість його роботи і допоможе розвинути творчі здібності в майбутньому.



УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ПЕРВОМАЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ЗДО  (ЯСЛА-САДОК) № 13 «ЖУРАВЛИК»

55210, м. Первомайськ, вул. Фабрична, 26, т. (05161) 7-57-60, zdo13zhuravlyk@ukr.net

 

                                                                                                                                       Код ЄДРПОУ 26132561

Н А К А З

 06.02.2024                                                 м. Первомайськ                                                 № 06/о/д

 

Про організацію освітнього процесу

у закладі дошкільної  освіти  № 13

на період епідемічного сезону

           

Відповідно до Законів України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 13.04.2020 № 555-IX, «Про систему громадського здоров'я» від 06.09.2022 № 2573, Протоколу № 2 позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при виконавчому комітеті Первомайської міської ради від 05.02.2024 року, на виконання наказу управління освіти від 06.02.2024 № 46 « Про організацію освітнього процесу у закладах освіти первомайської міської територіальної громади на період епідемічного сезону», з метою запобігання поширенню захворюваності на гострі респіраторні інфекції

 

НАКАЗУЮ:

1.      Вихователю – методисту Наталії ЧЕРГЕЗІ:

1.1.            Організувати освітній процес  в закладі дошкільної освіти  у період поширення захворюваності на гострі респіраторні інфекції у звичайному режимі з дотриманням протиепідемічних заходів, з 08.02. року до 22.02.2024 року.

2.      Сестрі медичній старшій:

2.1.            Забезпечити чіткий облік відсутніх дітей через ГРВІ, грип.

2.2.            Ввести посилений протиепідемічний режим роботи (ранковий температурний скринінг вихованців, проведення вологого прибирання з використанням дезінфекційних засобів, обробка рук антисептичними засобами, провітрювання приміщень тощо).

2.3.            При відсутності в окремих групах більше 30% вихованців, терміново  рішити питання щодо їх закриття.

3.      Вихователям всіх вікових груп:

3.1.            Забезпечити ранковий прийом вихованців до закладу та передачу після закінчення дня з обмеженням доступу батьків (осіб, які їх замінюють) до приміщення.

3.2.            Не допускати перебування в групах осіб з ознаками ГРВІ, грипу.

3.3.             Проводити просвітницьку роботу з батьками щодо профілактики ГРВІ та грипу.

                                                                                                   Термін: з 08.02.2024

4.      Надавати до управління освіти (ЧАЙЦІ) оперативну інформацію щодо стану захворюваності в закладі.

                                                                                                              Термін: щоденно, до 9.00

 

5.      Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.


05.01.2024

Ігри для дітей з батьками вдома

Ігри для дошкільника – це не тільки спосіб весело провести час, а ще й можливість розвитку, становлення особистості. Завдяки їм можна розвивати кругозір дитини, тренувати її уважність та посидючість, освоювати правила та формувати інші корисні навички. Тому кожен з батьків повинен знати, які ігри для дітей 5-6 років краще вибрати.

Пізнавальні

Основне завдання пізнавальних ігор – навчання дитини. Тому, як правило, у цих іграх дитині пропонують знайти зайвий предмет у ряду, вийти з намальованого лабіринту тощо. Для гри можуть знадобитися спеціальні картки, пазли, трафарети та інший дидактичний матеріал.

При цьому батьки повинні розуміти, що грати в ігри дитині 5-6 років має бути цікаво. Тому не потрібно перетворювати дитячу кімнату на шкільний клас. Малюкові має бути весело, але при цьому він повинен освоювати певні навики.

Усі пізнавальні ігри можна умовно поділити на кілька категорій:

  1. Ігри, які навчають читанню та письму. Для цього можна використовувати картки із зображенням літер та слів. Таким чином дитина зможе вивчити алфавіт і знаходитиме потрібні літери в словах.
  2. Ігри, які навчають математиці. Спочатку дитина вивчає цифри, пізніше вона зможе рахувати та проводити прості обчислення. Крім цього, такий вид ігор передбачає вивчення геометричних фігур, пошук пропущених цифр у ряді тощо.
  3. Ігри, які навчають переказувати. Такі ігри для дітей та батьків будуть дуже корисні, оскільки вони здатні розвивати пам’ять. Гра полягає в тому, що дитині буде запропоновано переказати зміст прочитаної книги або переглянутого мультфільму. Окрім цього, можна разом із дитиною придумати та розіграти казку.

Настільні

Настільні ігри для дітей та батьків – дуже захоплююче заняття, яке допомагає навчитися домовлятися один з одним та діяти за певними правилами. При виборі конкретної гри, необхідно враховувати інтереси та захоплення дитини. Серед популярних ігор для всієї родини можна виділити:

  1. Дженґа. Вона допомагає розвинути у дитини дрібну моторику. Ігровий набір складається з дерев’яних брусків, які використовують для спорудження вежі. У першому ряду кладеться 3 бруски. Далі укладаються ще три, але вже в іншому напрямку. Після того, як башта буде готова, гравці по черзі починають витягувати по одному бруску. Важливо, щоб після цього вежа не впала.
  2. Монополія. Варіацій цієї гри безліч. У тому числі є й гра, що підходить для дітей 5-6 років. Процес заснований на киданні кубика та русі по ігровому полю. При цьому гравець може купувати різні об’єкти або змушений сплачувати податки, якщо потрапляє на клітинку, котра належить супернику. Завданням цієї гри є формування у малюка навичок економіки.

Розвиваючі

Такий вид ігор спрямований на розвиток:

  1. Інтелекту. Сюди відносяться всілякі вікторини та ребуси. Щоб дитині було веселіше грати, її можна зацікавити призом, який видаватиметься за правильні відповіді чи інші дії, про що гравці домовляються ще до початку гри. При цьому важливо розуміти, що дитині лише 5-6 років, тому й питання мають бути відповідними.
  2. Мова. З їхньою допомогою дитина буде вчитися висловлювати словами свої думки. Наприклад, їй пропонують підібрати риму до слова, антонім чи синонім.

Логічні

Виходячи з назви, зрозуміло, що такі ігри для дітей 5-6 років розвиватимуть у дитини логічне мислення. Як приклад можна назвати такі ігри:

  1. Аналог дорослої гри «Хто хоче стати мільйонером?». Для неї знадобляться картки з питанням та відповідями, одна з яких правильна і її потрібно вибрати дитині.
  2. Судоку. Це числова головоломка, найпопулярніша серед багатьох дорослих. Дитині 5-6 років також можна запропонувати у неї пограти, обравши найменшу та примітивну таблицю. Приклад таких таблиць можна знайти в інтернеті. Тут малюк має заповнити порожні клітинки, використовуючи своє логічне мислення.
  3. Розгадування ребусів та головоломок також буде дуже корисним для дошкільника.

Ігри для дошкільника на увагу та пам’ять

Окремі види ігор допомагають тренувати пам’ять та увагу. Декілька варіантів гри:

  1. Необхідно взяти низку предметів (ложка, гребінець, іграшки, посуд). Спочатку батьки мають показати їх усі дитині. Після цього зав’язати їй очі та за допомогою підібраних предметів видавати різні звуки. Це може бути постукування, потряхування тощо. Завдання дитини – назвати використаний предмет.
  2. Ще одна забава, яка допомагає тренувати пам’ять та уважність – запам’ятовування знахідок. Грати у неї дуже просто та весело. Перший гравець каже будь-яку фразу. Наприклад: «Я увійшов на кухню і знайшов там …». Другий гравець доповнює цю фразу ще одним будь-яким словом чи фразою. Наприклад, «Я увійшов на кухню і знайшов там нову синю каструлю». І так далі, поки хтось не помилиться.

Ігри з батьками

Грати дитині 5-6 років буде набагато веселіше разом із дорослими. Для проведення часу підійде кожна з перерахованих вище ігор. При цьому дорослий зможе виправити дитину, якщо вона щось робитиме не так, або підкаже, як правильно потрібно діяти в тому чи іншому випадку при виникненні труднощів.

Популярні ігри для хлопчиків

Хлопчики здебільшого відрізняються високою рухливістю. Тому й ігри для них слід обирати відповідні:

  1. Різноманітні спортивні ігри. Причому це може бути не тільки футбол або волейбол, а й інші заняття, в яких хлопчику доведеться проявляти всю свою спритність.
  2. Будівництво. Побудувати споруду можна не лише за допомогою конструктора. Підійдуть навіть звичайні коробки, стільці з пледом тощо.
  3. Сюжетно-рольові. Сюди можна віднести гру в будівництво, піратів чи поліцейських. Таким чином дитина зможе навчитися взаємодіяти з іншими людьми.

Популярні ігри для дівчаток

Для дівчаток є свої сюжетно-рольові ігри:

  1. Доньки-матері. Це найпопулярніша гра серед дівчаток дошкільного віку. Психологи запевняють, що, граючи з дівчинкою в дочки-матері, батьки зможуть поспостерігати за собою збоку, тому що діти зазвичай копіюють модель поведінки своїх мами й тата.
  2. Магазин чи лікарня. Варіантів таких ігор безліч. А на допомогу юним лікарям чи продавцям сьогодні у дитячих магазинах можна знайти тематичні набори, у яких є весь необхідний для цього атрибут.
  3. Салон краси. Бажання бути красивою закладено природою у кожній дівчинці. Тому вони з таким задоволенням робитимуть зачіски, манікюр чи інші процедури своїм батькам, лялькам або подругам.

Також ви можете ознайомитися з іншими варіантами рухливих ігор, занять на розвиток уваги, мови, мислення, пам’яті у дошкільника у нашій статті: Дошкільні заняття: у що пограти з дитиною 5-6 років вдома.

Висновки

Проводячи вільний час із дитиною, батьки не повинні боятися проявляти фантазію. Ігри з дітьми вдома – це чудова можливість краще їх зрозуміти та навчити чомусь новому, корисному. При цьому важливо, щоб ігри подобалися дитині та відповідали її віку.

Джерело: https://dvclinic.com.ua/uk/news/igry-dlya-detej-5-6-let-s-roditelyami-doma/


13.12.2023


12.12.2023 

Батькам про ментальне здоров'я

 

  В нашому закладі відбувся виступ практичного психолога (просвітницька робота) щодо подолання тривоги у батьків та дітей. Психолог ознайомила батьків з вправами, що допоможуть заснути із Всеукраїнської програми ментального здоровя «Ти як?».


05.11.2023

Лист-інформація «Як зацікавити дитину навчатись»

 

Шість секретів для батьків, як зацікавити дитину навчанням

Ви ніколи не замислювались, чому деяким вчителям так легко вдається знайти спільну мову з учнями та зацікавити їх до навчання? А все завдяки кільком педагогічним  хитрощам, за допомогою яких і батьки зможуть зробити процес навчання ефективним і приємним для малюка.

1.Використання преміальних діаграм. Провідні педагоги світового рівня стверджують, що використання так званих преміальних чи попереджувальних діаграм, дасть змогу дитині зрозуміти свій статус ще до початку навчання, а після виконання завдання гарантує винагороду.  Досить часто саме матеріальні чи емоційні винагороди стають найкращим стимулом для дітей.

2.Навчіться хвалити та заохочувати свою дитину. Це краще діє, ніж довгі сварки та бурчання. З часом малюк вчиться розуміти приємні відчуття, отримані від похвали,і  робитиме усе, щоб знову відчути ці емоції.

3.Вчителі завжди вимагають від дітей більшого. Така методика дає результат і стимулює дітей розвиватися. Не варто і вдома сварити за погану поведінку по факту. Встановіть конкретні вимоги та правила для дитини щодо хатніх умов, і будьте готові залучати систему покарань за їх недотримання.

4.Пориньте у світ дитини. Нехай завдання та вправи стануть ближчими та більш зрозумілими для юного дослідника. Для цього достатньо рахувати не просто цифри, а, наприклад, голи улюбленої футбольної команди, чи перетворити перше знайомство із хімічними елементами на казкову історію. Для вчителів чи батьків це не так уже й важко, а от дітям – значно зрозуміліше.

5.Не забувайте, що ви – найближча людина для своєї дитини, і повинні підтримувати її в навчанні. Приділіть трохи часу, поцікавтесь, що вивчають діти зараз у школі, які вправи задають вчителі та з чим виникли проблеми. Ваші знання у зацікавленнях дитини, її сильних та слабких сторонах, допоможуть швидше знайти відповіді та показати, як впоратись з тим чи іншим завданням, навіть якщо ви і не знаєте усього на світі.

6. Зробіть навчання задоволенням. Нехай під час спільного виконання домашніх завдань з дитиною, у вас з’явиться маленька традиція – робити собі приємності. Це може бути перерва на короткий мультфільм, розважальна хвилинка або час для смакування улюбленими солодощами.  Тоді дитина знатиме, що навіть при роботі над нудними задачами можна отримати задоволення.

 

 Джерело: https://starylev.com.ua/blogs/shist-sekretiv-dlya-batkiv-yak-zacikavyty-dytynu-navchannyam



05.10.2023




                                                                                                                                            18.08.2023

Download
№ 49 ПРО ВАРТІСТЬ ХАРЧУВАННЯ НА ВЕРЕСЕНЬ
Adobe Acrobat Document 221.4 KB

03.08.2023

Адаптація дітей до перебування в ЗДО

Настає той час в житті кожної дитини, коли вона переступає поріг дитячого садка.

Коли краще віддавати дитину в дитячий садок?

Відповідь на це вічне питання криється не у віці. Готовність до садка — поняття багатопланове, а не просто набір років, навичок і умінь. Для успішної адаптації дитина повинна досягти певної стадії розвитку: фізичного, розумового і соціального. Більшість дітей вступають до дитячого садка чи ясел у віці від 1,5 до З років. Однак, з деяких причин буває, що дитина починає відвідувати садок у віці 5—5,5 років. У будь-якому віці — це різка зміна звичного способу життя, початок нового періоду. Далеко не всі діти легко сприймають цю зміну. Навіть для найспокійніших, урівноважених, здорових дітей період адаптації до нових умов викликає значні труднощі, не кажучи вже про більш слабких та непристосованих дітей. Якщо період адаптації затягнувся – звертайтесь до практичного психолога дитячого садочку.

Як батькам визначити готовність дитини до дитячого садка?

1. На прогулянці малюк сам підходить до дітей на майданчику, намагається вступити в контакт.

2. Маля здатне кілька годин на день проводити без мами.

3. Дитина розбірливо може виразити свої потреби словами.

4. Малюк уже досить спритний, вміє самостійно їсти (і пережовувати!), миє руки й умивається, вдягає і знімає із себе основні предмети одягу.

5. До кінця раннього віку в дитини з'являється прагнення до самостійності, її інтереси переміщаються від світу предметів до світу спілкування з дорослими.

Дитина переживає труднощі адаптаційного періоду, ступінь виразності яких пов'язують:

· і з попередніми умовами виховання, під впливом яких формується поведінкова реакція;

· і зі своєрідністю міжособистісних взаємин дорослих і дітей, з рівнем прихильності дитини до матері;

· і з організацією навчально-виховного процесу в дошкільній установі, соціальними умовами;

· і з індивідуальними особливостями: віковими, психологічними психофізіологічними, нейрофізіологічними, психогенетичними.

Прихід до дитячого садка — перший серйозний етап соціального життя дитини. До цього вона спілкувалася тільки з членами родини, сусідами або з тими, кого дорослі запрошували додому. Практика свідчить, що цілеспрямована підготовка дітей до дошкільного закладу допомагає попередити виникнення труднощів адаптації.

Адаптація– це пристосування організму до нової ситуації, а для дитини дитячий садок, поза сумнівом, є новим, ще невідомим простором, із новим оточенням і стосунками. Адаптація (з лат. «пристосування») – процес призвичаєння організму, що відбувається на різних рівнях: фізіологічному, соціальному, психологічному. Адаптація – активне засвоєння прийнятих у суспільстві норм і оволодіння відповідними формами спілкування й діяльності.

Чи у всіх дітей однакова поведінка при вступі в садок? Ні. Одні діти впевнені, вибирають гру, йдуть на контакт із дітьми й дорослими, інші – менш упевнені, більше спостерігають, деякі – виявляють негативізм, небажання йти в групу, відхиляють усі пропозиції, бояться відійти від батьків, голосно плачуть.

Причини такої поведінки різні: це і відсутність режиму вдома, й невміння гратися, й не сформованість навичок самообслуговування. Однак основна причина – недостатній досвід спілкування з однолітками та дорослими.

Процес пристосування (адаптації) до дитячого садка проходить індивідуально. Середній строк адаптації дітей раннього віку – 7-15 днів, молодшого дошкільного віку – 2-3 тижні, старшого дошкільного віку – 1 місяць.виникнення у дитини стійкого «адаптаційного синдрому» свідчить про її неготовність до виходу із сім’ї.

Виокремлюють такі ступені адаптації:

· Легкий – поведінка дитини нормалізується (протягом 10 – 15 днів) – фізіологічна, природна адаптація;

· Середній (протягом 15 – 30 днів) – дитина худне, хворіє, але не важко, без ускладнень;

· Важкий (триває від 2 місяців і більше) – патологічна адаптація.

Виходячи з цього, виокремлюють три групи дітей за характером пристосування до нових умов життя.

Перша група – ті, для кого процес адаптації легкий і безболісний. Такі діти комунікабельні, самостійні, спілкування батьків із ними доброзичливе.

Друга група – малюки, котрі адаптуються повільніше і важче. Поведінка нестала. Зацікавлення грою змінюється байдужістю, вередуванням. Малятам бракує довіри у ставленні до вихователів, інших дітей навички гри та спілкування розвинені недостатньо. Діти малоініціативні, менш самостіні, дещо можуть робити самі але здебільшого залежать від дорослого. З боку батьків простежується нестабільність у спілкуванні: доброзичливі, привітні звертання змінюються криком, погрозами або збільшенням вимог.

Третя група – діти, які важко пристосовуються до нового оточення. Вони зазвичай несамостійні, швидко втомлюються, ігрові навички не сформовані. У досвіді таких дітей – прояви авторитарності, жорстокості (чи навпаки – зайвої поступливості) з боку дорослих, що спричиняє страх, недовіру до вихователя або повне ігнорування його та інших дітей. Сон і апетит погані або зовсім відсутні. Діти часто хворіють, що ще більше вповільнює звикання до нового оточення й до нових вимог.

Рекомендації для батьків:

Щоб процес адаптації не затягувався, необхідно:

· Давати позитивні настановлення, підтримувати бажання дитини йти в садок;

· Дитина має відчувати повне розуміння між батьками та вихователями, тоді вона швидше звикає;

· У перші дні – короткочасне перебування у групі – 1-2 години;

· Наблизити домашній режим до садкового;

· Утримуватися від шумних масових вистав, або зменшити емоційне навантаження;

· Навчати навичок самообслуговування (одягання, умивання, складання іграшок).

Головною педагогічною умовою успішної адаптації дитини до дитячого садочка є єдність вимог до малюка в сім’ї та дитсадка. Правильна поведінка рідних у період адаптації дуже важлива, педагоги повинні надати рекомендації батькам:

· Дитині потрібно говорити, що вона вже доросла;

· Не залишати дитину на цілий день у групі;

· Гуляти на майданчику після відвідування садка;

· Давати із собою улюблені іграшки;

· Повідомляти вихователя про особливі звички дитини;

· Придумати ритуал «прощання» й обіграти його вдома;

· Зустрічати дитину з посмішкою;

· Розповідати якомога більше позитивного про садок;

· Підтримувати самостійність дитини вдома.

ПАМ'ЯТКА БАТЬКАМ, ЯКІ ВІДДАЮТЬ ДИТИНУ ДО ЗАКЛАДУ дошкільної освіти

1. Готуючись до відвідування дитячого садка, докладно розкажіть дитині, як удень вона буде перебувати в дитсадку, а ввечері ви бу­дете її забирати і вдома разом займатися цікавими справами.

2. Ідучи будь-куди, завжди розповідайте малюкові про те, що буде, коли ви повернетесь, щоб у нього була впевненість у тому, що він потрібен батькам!

3. Навчайте дитину всіх необхідних навичок самообслуговування та взаємодії.

4. Обираючи дитячий садок, звертайте увагу на вихователів, по­думайте про те, чи хотілось би вам щодня перебувати поряд з ними. Якщо відповідь «так», впевнено віддавайте свою дитину під опіку цих педагогів.

5. Домовтеся з вихователем про те, що певний час будете відвіду­вати ЗДО разом із дитиною, проте дослухайтесь і до його рекомен­дацій щодо цього.

6. Відводячи малюка до дитячого садка, дайте йому маленьку іграшку, сказавши при цьому: «Якщо ти захочеш, щоб я про тебе подумала, візьми і притисни іграшку до себе, — і я одразу про тебе подумаю». Ілюзія управління батьками дуже важлива для малюка — вона знижує реакцію стресу на нову ситуацію

7. Частіше говоріть дитині про свої почуття і проявляйте їх.

8. Завжди знаходьте час вислухати, що непокоїть вашу дитину, які у неї складнощі, а також повідомлення про її досягнення та здобутки.

9. Створіть спокійний, безконфліктний клімат для дитини в сім'ї та дбайливий режим дня. Бережіть нервову систему дитини !

10. Відвідувати дитячий садок дитині треба лише здоровою!

11. Найголовніше — почувайтеся компетентними батьками, тобто вірьте, що з будь-якою складною ситуацією можна впоратись, якщо її вирішувати, а не відкладати !

Адаптаційний період

Абсолютно всі діти будь- якого віку, потрапляючи в дитячий сад, переживають так званий адаптаційний період. Природно, чим дитина старша, тим цей період коротший і легший. У будь-якому випадку 2 місяці - це мінімальний термін адаптації дітей до дитячого садка. Насправді адаптаційний період триває, як правило, від 2 місяців до півроку. Для того щоб він пройшов найбільш благополучно, і надалі дитина могла без шкоди для себе відвідувати дитячий сад, рекомендуємо вам такий режим відвідувань дитячого саду на адаптаційний період.

Почати потрібно з відвідин дитячого саду протягом двох тижнів на 1-1,5 години. Якщо два тижні дитина успішно проходила в дитячий садок, наступні два тижні можна водити її на 2-3 години, підключивши або сніданок, або обід, в залежності від того, що більше збігається з його індивідуальним режимом.

Перший раз відвести дитину в дитячий садок бажано в четвер. Два дні - четвер, п'ятниця - це якраз та необхідна кількість часу, для того щоб дитина могла зрозуміти, куди його привели. І за наступні суботу,неділю осмислити нову інформацію і враження. Понеділок-вівторок дитина відвідує дитячий садок в тому ж режимі, що і четвер-п'ятницю. Якщо Ви відчуваєте, що дитина не справляється, залиште малюка в середу вдома, відпочити.

Якщо у Вас є можливість, водити дитину в дитячий сад на півдня (до денного сну), потрібно не менше, ніж два місяці. Якщо все гаразд, дитина не хворіє і охоче ходить в дитячий садок, можна до кінця другого-третього місяця спробувати залишити його на денний сон.

Коли Ви це зробите перший раз, прийти за дитиною до дитячого садка потрібно до того, як він прокинеться. Зробити це необхідно для того, щоб прокинувшись, одягнувшись, малюк відразу зміг Вас побачити, так як в цьому віці діти плутають денний і нічний сон. Прокинувшись в дитячому саду, вони не пам'ятають, не розуміють, коли їх сюди привели, і відповідно не знають, коли за ними прийдуть.

Свій переляк вони ніяк не можуть сформулювати. Максимум, в чому він може виражатися, це в нейтральному питанні вихователю: коли за мною прийде мама. У відповідь на своє запитання дитина отримає спокійну відповідь: "Увечері" або "Після прогулянки", що знову мало інформативно для малюка. Малюк стає дуже слухняним, ходить поруч з вихователем, виконує всі його прохання. В результаті, коли за дитиною приходить мама, від вихователя вона отримує тільки позитивну інформацію: спав чудово, вів себе прекрасно, був моїм найкращим помічником. На наступний день мама може бути сильно здивована відмови дитини йти в дитячий сад. Або: в дитячий сад піду, але на сон не залишуся. Або - у дуже слухняних і поступливих дітей - йдуть у дитячий сад, але під час сну з усіх сил не сплять. В результаті засипають за 15-20 хвилин до підйому ...

Приходити за дитиною відразу після сну потрібно протягом 1-2 тижнів. Якщо ви прийшли за дитиною після сну, він сказав, що хоче ще разом з усіма грати або йти гуляти, значить, у вас є ще 2-3 години вільного часу. Ви прощаєтесь з дитиною і йдете з дитячого садка. Якщо він не хоче відпускати Вас, значить, Ви разом з нею йдете додому. Якщо на наступний день дитина не відмовляється йти в дитячий сад, але просить вас не залишати його спати, залишаєте його знову на півдня, а через деякий час за згодою дитини повторюєте спробу.

Навіть якщо адаптаційний період проходить гладко, дитина з задоволенням ходить в дитячий сад, не захворює протягом 2-3 тижнів, це не означає, що дитячий сад не є навантаженням. Велика кількість нової інформації, нових умов, навіть якщо вони приймаються малюком позитивно, - це все одно важко. Тому відвідування дитячого саду протягом перших двох місяців має відбуватися в індивідуальному режимі.

Найкраще, якщо збільшення часу, проведеного дитиною в дитячому садку, буде йти слідом за бажаннями дитини. "Мамо, ну коли ж я залишуся разом з усіма на обід?", "Не забирай мене після обіду, я хочу спати разом з усіма". Буде правильним, якщо Ви поясните дитині, що протягом двох тижнів ви будете ходити на півдня, а потім разом з усіма він залишиться спати.

Якщо в якийсь момент Ви бачите ознаки дезадаптації або дитина відмовляється ходити в дитячий сад, потрібно знижувати навантаження або звертатися до фахівців (невролог, психолог, психоневролог).

Діти старше 3-4 років

Все вищесказане стосується й дітям більш старшого віку, але так як у них більш розвинені довільна поведінка і осмислення ситуації, все проходить швидше, і терміни індивідуального адаптаційного режиму дитячого садка скорочуються виходячи з індивідуальних особливостей дитини. Тут слід зазначити, що у дітей з нормальним рівнем сформованості довільної поведінки після 3,5 років, як правило, не виникає яскраво негативною поведінкової реакції на відвідування дитячого садка, навіть в тому випадку, якщо ходити в дитячий садок їм не подобається. Але це не означає, що батьки не повинні уважно стежити за психологічним станом дитини. Слухняні, компромісні, інтелектуально розвинені діти дуже часто ніяк не демонструють своє ставлення до дитячого садка. Однак тривожність дітей з хорошим і високим інтелектуальним розвитком, відвідують дитячий садок, завжди підвищена, навіть якщо не має яскраво виражених проявів. Якщо дитина старше 3-4 років після правильно проведеного адаптаційного періоду не звикає до дитячого садка, це серйозний привід звернутися до фахівця.

Ми розповімо про те, яка поведінка дитини, яка відвідує дитячий садок, має насторожити батьків, а також дамо кілька практичних порад.

Ознаки дезадаптації:

Сон. Це перше, на чому може позначитися емоційна і психологічне перевантаження дитини, яка відвідує дитячий сад. Дитина може почати прокидатися серед ночі, плакати, не прокидаючись, говорити уві сні. Може змінитися ритуал відходження до сну: Із спокійного і самостійного може стати тривалим, що вимагає присутності батьків, з примхами перед сном і нетиповою для дитини поведінкою. Зміна сну - це один з перших ознак, який з'являється в результаті психологічного перевантаження при відвідуванні дитячого саду.

Поведінка дитини до і після дитячого саду. Якщо Ви все зробили правильно, і дитина пішла в дитячий садок легко і з задоволенням, на другий чи третій тиждень ситуація може змінитися. Дитина може почати вередувати з ранку і говорити, що він не хоче йти в дитячий садок, аргументуючи це тим, що він не виспався, погано себе почуває, хоче сьогодні залишитися вдома. Точно так само поведінка після дитячого садка повинно бути вами ретельно проаналізована. Гіперактивність, агресивність, примхливість, нетипова для дитини, або, навпаки, апатія, пасивність, сонливість, небажання займатися раніше цікавили речами повинні насторожити.

У дітей, які навіть в домашніх умовах мали проблеми з їжею, дезадаптація до дитячого саду дуже часто виражається в небажанні їсти в дитячому садку. Боязнь прийти в дитячий сад до сніданку, залишитися там на обід, негативна реакція малюка на запах їжі в дитячому саду - це результат загального стресу, який дитина переживає в адаптаційний період. Якщо не звернути на це увагу вчасно, стрес від небажання є в дитячому садку можна довести до блювотної реакції на їжу, пропоновану в дитячому садку, або до дискінезії жовчовивідних шляхів.

Одною з неяскравих, але дуже важливою ознакою дезадаптації є зміна погляду і міміки дитини, її постави і манери рухатися. Не варто думати, що це минеться само собою.

Часті респіраторні захворювання та загострення хронічних захворювань - один з найпоширеніших ознак того, що навантаження при відвідуванні дитиною дитячого саду йому не під силу.

Позитивна реакція на дитячий сад

Позитивною реакцією на дитячий садок або сприятливим адаптаційним періодом можна вважати відсутність всіх перерахованих вище ознак - як поведінкових, так і фізіологічних. Як приклад: Ваш малюк прийшов з дитячого саду з гарним настроєм і з порога сказав Вам, що він вже великий, що тепер він все буде робити сам - сам роздягнеться, сам поставить акуратно свої черевички, сам піде мити руки, а коли сяде за стіл, скаже , що зараз він Вам покаже, як їдять дорослі діти.

джерело: http://dnz3.edu.kh.ua/storinka_dlya_batjkiv/poradi_batjkam/


03.07.2023

Пам’ятка:

  1. Спонукайте дитину пізнавати навколишній світ.
  2. Ненавязливо підтримуйте прагнення дитини до творчості.
  3. Відповідайте на численні дитячі запитання.
  4. Знаходьте слова підтримки щодо творчих пошуків  дитини.
  5. Ставтеся до творчих пошуків дитини з симпатією  теплотою.
  6. У жодному разі не оцінюйте творчість дитини негативно.
  7. Щиро співчувайте невдачам дитини.
  8. Будьте терплячі щодо «дивних» творчих ідей  дитини.                                                           Що таке дитяча творчість?
    Це напружена робота, якій передує тривалий період накопчення дитиною вражень про навколишній світ.                                                                       
    Шановні батьки! Не приховуйте власні творчі прояви та експериментуйте. Креативність має випромінювати добро, дарувати радість і задоволення дітям. Тоді вони неодмінно «включаться в» процес.

Коли починається?

          З народження дитині властивий потяг до казок, віршів, музики, картин, а отже мистецтва. Дитина прагне до прекрасного. Її приваблюють ритмічні рухи, музичні звуки, яскраві кольори, виразна міміка, голоси. Усе це поступово формує естетичне сприймання. Враження та уявлення – матеріал для творчої діяльності.

                                              Як проявляються?
Дитяча творчість пов’язана з грою. Коли діти захоплені, вільні, безтурботні творче рішення до них приходить ніби саме собою: діти дивуються неочікуваному результату. Творчі прояви матимуть місце там, де не будуть забороняти, стримувати, нав’язливо повчати. Надмірне

опікування також заважає прояву дитячої творчості: нав’язливу допомогу дитина може сприйняти як порушення меж її особистої свободи. Вчіть дитину прислухатися до власної інтуїції і разом із запитанням «Як ти вважаєш?» частіше ставити запитання «Що ти відчуваєш?».

                                         Матеріали для творчості

Підготуйте матеріали, які завжди будуть доступні дитині. Неважливо, як саме дитина їх використає – за прямим призначенням чи ні. Головне, щоб була змога діяти, експериментувати, пізнавати властивості, способи дії з тим чи іншим предметом.

Типи творчих завдань

  • Зображувальні – на малювання різними матеріалами; на різну техніку виконання малюнку; на закінчення розпочатого малюнка; на малювання із закритими очима; на конструювання.
  • Словесні – на добір рими, складання початку чи закінчення вірша; на фонетичне розрізнення звуків та добір варіантів їх застосування; завдання у віршах діалогах; завдання – загадки.
  • Логіко – математичні – на добір форми; кольорів; величини; чисел.
  1. Музичні творчі завдання
  1. Вигадати мелодичні поспівки.
  2. Співати «різними» голосами.
  3. Вигадати танець під музику.
  4. Вигадати танець під невластиву певному образу музику.
  1. Вигадати танець чудернацького персонажа.
  2. Передати образ за допомогою пантоміми.
  3. Музикувати в шумовому оркестрі.                                  
  4.                              Іноді діти не можуть самі визначити, який вид
                                   діяльності їм дійсно до душі. Аби зрозуміти,
                                      що подобається вашій дитині найбільше, потрібно
                                     поспостерігати за нею у момент самостійний дій
                                     та проаналізувати:
  5.                          Як розуміти, який вид діяльності дитині до душі?
  1. Чи проявляє дитина самостійність у доборі матеріалів для самостійної діяльності;
  2. Чи вміє дитина долучити до дії своїх товаришів; як вона домовляється з ними про хід діяльності;
  3. Чи проявляє дитина наполегливість у досягненні поставленої мети діяльності;
  4. Чи отримує дитина задоволення самого процесу діяльності;
  5. Чи має місце творчість в обраному дитиною виді діяльності

03.07.2023


01.06.2023


 

01.05.2023

Поради батькам майбутніх першокласників

1.Радійте Вашій дитині!

2. Розмовляйте з дитиною спокійним голосом. Для дитини Ви — зразок мовлення, адже вона вчиться мови, наслідуючи, слухаючи, спостерігаючи. Ваша дитина буде говорити так, як Ви. Малюк успішніше засвоює мову тоді, коли дорослі слухають його, спілкуються, розмовляють. Виявляйте готовність слухати. Якщо роль слухача Вас втомлює, якщо Ви поспішаєте, не забувайте: терпіння, виявлене в дошкільний період, суттєво полегшить ваші проблеми в майбутньому.

3. Щодня читайте дитині. Розучуйте скоромовки, чистомовки.

4. Приділяйте дитині якомога більше часу. Саме в дошкільні роки закладаються основи впевненості в собі та успішного спілкування поза сім'єю. Від рівня раннього мовленнєвого розвитку залежатиме подальший процес росту дитини в школі.

5. Не забувайте, що мова та мовлення краще розвиваються в атмосфері спокою, безпеки та любові.

6. У кожної дитини свій темперамент, свої потреби, інтереси. Поважайте її неповторність.

7. Розвивайте основні лінії дошкільного дитинства — вміння слухати, бачити, відчувати.

8. Допомагайте дитині розвивати дрібну моторику м'язів руки, аби їй було легше опановувати письмо. Для цього необхідно вчити малюка вирізати, малювати, зафарбовувати, будувати, складати невеликі за розміром деталі, зображення. Навчіть дитину зав’язувати та розв’язувати вузлики.

9. Забезпечуйте можливості та умови для повноцінної гри. Гра — це провідна діяльність дошкільника. «Чим краще дитина грається, тим краще вона підготовлена до навчання у школі».

10. Допомагайте дитині осягнути склад числа. Немає необхідності, щоб вона механічно лічила до 100 і більше. Нехай рахує до 10-20, але особливо важливо розуміти і знати, з яких чисел складається 5 , а з яких — 7 тощо. Це є основою понятійного мислення, розуміння основ математики, а не механічного запам’ятовування.

11. Працюйте над розвитком пам'яті малюка, його уваги, мислення. Для цього пропонується багато ігор, головоломок, задач у малюнках, лабіринтів тощо в різних періодичних та інших виданнях.

 

12. Запровадьте в сім'ї єдиний режим і дотримуйтеся його виконання (обов'язково всі члени родини).

13. Дитина повинна мати певне доручення і відповідати за його виконання.

14. Необхідною умовою емоційно-вольового розвитку малюка є спільність вимог до нього з боку всіх членів родини.

Рекомендації психолога для батьків першокласників

 

Підтримайте в дитині його прагнення стати школярем Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах і турботах, серйозне відношення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового становища.

 Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими вона зустрінеться в школі. Поясніть їх необхідність.

 Ваша дитина прийшла в школу, щоб вчитися, у неї може щось не відразу виходити, це природно. Дитина має право на помилку.

 Складіть разом з дитиною розпорядок дня, стежте за його дотриманням. Не пропускайте труднощі, можливі у неї на початковому етапі оволодіння навчальними  навичками. Якщо у першокласника, наприклад, є логопедичні проблеми, намагайтеся впоратися з ними на першому році навчання.

Підтримаєте дитину в його бажанні добитися успіху. У кожній роботі обов'язково знайдіть, за що можна його похвалити.

 Пам'ятаєте, що похвала і емоційна підтримка («Молодець!», «Ти так добре впорався!») здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення дитини.

 Якщо вас щось непокоїть в поведінці дитини, його навчальних справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.

 Зі вступом до школи в житті вашої дитини з'явиться людина більш авторитетна, ніж ви. Це – вчитель. Поважайте думку дитини про свого педагога.

 

Пам'ятка батькам першокласника

 

1. Підтримайте в дитині його прагнення стати школярем. Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах і турботах, серйозне відношення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового положення і діяльності.

 2. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими він зустрівся в школі. Поясніть їх необхідність і доцільність.

 3. Ваш малюк прийшов у школу, щоб вчитися. Коли людина вчиться, у нього може щось не відразу виходити, це природно. Дитина має право на помилку.

 4. Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням.

 5. Не пропускайте труднощів, які можуть виникнути у дитини на початковому етапі навчання в школі. Якщо у першокласника, наприклад, є логопедичні проблеми, постарайтеся впоратися з ними на першому році навчання.

 6. Підтримайте першокласника в його бажанні добитися успіху. У кожній роботі обов'язково знайдіть, за що можна було б його похвалити. Пам'ятайте, що похвала та емоційна підтримка ("Молодець!", "Ти так добре впорався!") здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення.

 7. Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, його навчальних справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.

 8. Зі вступом до школи в житті вашого малюка з'явилася людина авторитетніша, ніж ви. Це вчитель. Поважайте думку першокласника про свого педагога.

 9. Навчання - це нелегка і відповідальна праця. Вступ до школи істотно міняє життя дитини, але не повинно позбавляти її різноманіття, радості, гри. У першокласника повинно залишатися досить часу для ігрових занять.

 

 

ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНЬОГО ПЕРШОКЛАСНИКА

 

• Починайте "забувати" про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов'язків. Зробіть це м'яко: "який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд".

 • Визначте загальні інтереси. Це можуть бути як пізнавальні інтереси (улюблені мультфільми, казки, ігри), так і життєві (обговорення сімейних проблем).

 • Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті (наприклад, дайте гроші на хліб і на морозиво, коментуючи суму на той і на інший продукт).

 • Не лайте, а тим більше - не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини. На скарги з боку навколишніх, навіть учителя або вихователя, відповідайте: "Спасибі, ми обов'язково поговоримо на цю тему".

 • Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.

 • Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення - запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) - нехай розповість, що більше всього подобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що це вам цікаво.

 • Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.

 • Постарайтеся хоч іноді дивитися на світ очима вашої дитини. Бачити світ очима іншого - основа для взаєморозуміння.

 • Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: "Вийде обов'язково, тільки потрібно ще раз спробувати". Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.

 • Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу.

 

 

Повага до дитини зараз - фундамент шанобливого ставлення до вас тепер і в майбутньому. 


ЗДО  (ЯСЛА-САДОК) № 13 «ЖУРАВЛИК»

55210, м. Первомайськ, вул. Фабрична, 26, т. (05161) 7-57-60, zdo13zhuravlyk@ukr.net

 

НАКАЗ

18.04.2023                             м. Первомайськ                                    № 33 а/г

Про звільнення у 2023 році від оплати

за харчування в  ЗДО № 13

окремих категорій дітей

 

       Керуючись  статтями 140, 146 Конституції України, підпунктом 6 пункту а статті 32 Закону України вiд 21.05.1997 № 280/97-ВР (зі змінами) «Про місцеве самоврядування в Україні», постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації  харчування у закладах освіти та дитячих закладів оздоровлення та відпочинку», Закону  України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VІІІ (зі змінами),рішення виконавчого комітету Первомайської міської ради від 14.04.2023 №145 «Про звільнення у 2023 році від оплати за харчування в закладах освіти окремих категорій дітей», на виконання наказу управління освіти Первомайської міської ради від 17.04.2023 № 70 «Про звільнення у 2023 році від оплати за харчування в закладах освіти окремих категорій дітей», з метою забезпечення якісного харчування та дотримання гарантованих пільг дітей у закладі дошкільної освіти № 13 « Журавлик» територіальної громади виконавчий комітет Первомайської міської ради 

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Звільнити у 2023 році від оплати за харчування вихованців закладу  дошкільної освіти  № 13 « Журавлик» Первомайської міської територіальної громади з сімей, батьки яких: 

1.1. беруть/брали безпосередню участь у бойових діях у період проведення бойових дій з окупаційними військами російської федерації (при наявності посвідчення або довідки про участь у бойових діях, оформлених згідно з чинним законодавством);

1.2. загинули у період проведення бойових дій з окупаційними військами російської федерації (при наявності свідоцтва прo смерть,  посвідчення статусу родини загиблого або довідки прo загибель під час безпoсередньoї участі у бойових діях, оформлених згідно з чинним законодавством).

                                                                                               Термін: з17.04.2023 до 31.12.2023 року

2. Педагогічному колективу всіх вікових груп:

2.1. Довести наказ до відома батьківського  колективу.

                                                                                                                Термін: до 20.04.2023року

3. Відповідальному за сайт Наталії ЧЕРНЕЗІ:                                                               

3.1.Розмістити на офіційному сайті закладу  наказ  № 33 від 18.04.2023 року по закладу дошкільної освіти № 13 « Журавлик»

                                                                                                               Термін: до 20.04.2023року

4. Централізованій бухгалтерії:

4.1. Здійснювати  щомісяця відповідні розрахунки;

5. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою

 

Директор ЗДО                     Світлана ЖУМАТІЙ

 



13.03.2023


07.03.2023


04.02.2023

«ВИХОВАННЯ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ЛЮБОВІ ДО ПРИРОДИ»


Любов до природи слід виховувати з раннього дитинства. Дітей, що не вміють ще ходити, - треба частіше виносити на свіже повітря, щоб вони могли бачити рідне небо, дерева, квіти, різних тварин. Все це залишається в дитячій душі, осяяне почуттями радості, і покладе основи любові до рідної природи.

Виховуючи у малят любов до природи, рідної землі, навчають їх оберігати і примножувати навколишню красу, ми формуємо зачатки екологічної і моральної свідомості, духовності, гуманізму. Виховані в любові юні громадяни України, які житимуть у третьому тисячолітті, мають бути позбавлені жорстокості, користолюбства, усвідомлювати, що святий обов’язок кожного – не завдати шкоди живому світові.

Питання екологічного виховання та освіти населення, а особливо наймолодших, - одне з найважливіших.

Мета та завдання екологічної освіти, і виховання в дитячих закладах, які можна сформулювати таким чином:

  • формувати елементи наукових знань про основні екологічні фактори в розвитку живої природи та очевидні взаємозв’язки і залежності;
  • виховувати у дітей діяльну любов до природи, вміння піклуватися про рослини і тварини, нетерпеливість до безглуздого псування рослин, знищення тварин;
  • формувати у дошкільників вміння пізнавати взаємозв’язки у природі;
  • розвивати вміння класифікувати живу природу на основі безпосереднього сприймання та аналізу зовнішніх ознак, способів їх живлення та взаємодії із середовищем;
  • знайомити дітей з живими барометрами природи, пристосовуваннями рослин і тварин до змін у природі;
  • знайомити дітей з перлинами народної мудрості про дбайливе ставлення до природи;
  • вчити культурно поводитись у природі, та найголовнішими завданнями є формування постійної потреби в зміцненні та охороні власного здоров'я і здоров'я інших. Про це часто забувають педагоги і батьки.

Найбільший емоційний відгук на вплив навколишнього середовища спостерігається у віці до п’яти років, а тому цей період найбільш сприятливий для розвитку почуттів.

Дуже важливо, які враження залишаються від першої зустрічі з твариною, рослиною, явищем природи. Дорослий повинен правильно назвати об’єкт і дати оцінку – зміст її залежить від віку дітей. Так, трирічній дитині досить сказати лише про виразні й виразні й одразу помітні ознаки: “Це сніг, сніг білий і чистий, дуже гарний”.

Чотирирічній уже доступна ширша естетична оцінка: "Сніг сліпучо-білий, навіть очам трохи боляче”. На сонці сніжинки сяють. Вся земля немов би вкрита білою пухнастою ковдрою”. Доцільно також навідними запитаннями спонукати робити це самому. “Чим подобається тобі сніг? З чим його можна порівняти?”

У старшому дошкільному віці завдяки цілеспрямованому виховному впливу діти свідомо оцінюють природне оточення, відчувають задоволення від перебування в ньому.
Але це ставлення ще не стійке, потрібна підтримка дорослого – схвалення, зосередження уваги на інших ознаках: можна запропонувати розглянути форму сніжинок чи простежити за їх рухом.

Завдання дорослого – навчити дитину бачити красиве у природі не тільки у виразному або і в іншому, непомітному або незаслужено засуджуваному. До “поганих” і “негарних” діти найчастіше відносять представників класу комах, земноводних. деякі трав’янолисті рослини. Тому з боку дорослого потрібна тривала, кропітка робота. Для цього доцільно провести спостереження (жаба), бесіди, розповіді (змія). В ході спостереження за жабою слід звернути увагу дитини на пристосованість кінцівок до пересування у певних умовах (короткі передні й довгі задні ноги полегшують стрибання у густій траві), органів живлення до здобуття поживи (великий рот, довгий липкий язик для ловлення комах), забарвлення шкіри до навколишнього середовища.

Про змію необхідно розказати, що вона ніколи не нападає на людину перша, а вкусити може лише з метою самозахисту. Краса ж її очевидна: пружне тіло вкрите лускою різних відтінків, воно – гнучке – то згортається, як канат, то раптово випростовується й легко ковзає по землі й стовбуру дерева.

Діти мають пересвідчитися у розмаїтті барв, форм і звуків у природі. Їм треба показати, як використовують люди красу природи у своєму житті. На багатьох речах ужитку можна знайти візерунки з рослинними елементами, із зображенням тварин: світильник формою нагадує дзвіночок чи лілею. У звуках музики також часто чути голоси тварин, шум вітру, пісню струмка та ін. Ми повторюємо красу природи у різних проявах, наближуючи її до себе. Формування ставлення до природи неможливе без виховання чуйності, співчуття, доброти, гуманізму.

Сумно, але факт: нині ми опинилися в стані не лише економічної, але екологічної кризи, яка загрожує всій нашій планеті. І щоб вийти з неї, щоб не допустити можливої катастрофи, потрібні негайні спільні дії мільйонів свідомих громадян, усього суспільства.
Та чи всі це усвідомлюють? На жаль, маємо досить підстав твердити протилежне. І часто це не провина людей, а їхня біда. Бо ж не навчили їх розуміти нерозривність і взаємозалежність складових природи, своє місце в природному середовищі, не прищепили елементарних навичок спілкування з усім живим і неживим, що нас оточує. Тому виховання у малят бережного ставлення до природи, формування природоохоронних навичок набувають сьогодні особливого значення і в дошкільних закладах, і в сім'ї.

Що ж можуть зробити дорослі, щоб їхня дитина не просто вміла бачити красу квітки, окремого дерева або куща, не тільки милувалася мальовничими пейзажами, а й була здатна відчувати біль кожної зламаної гілки, знівеченого куща, щиро бажала допомогти їм? Найперше – якомога більше бувати з малюком на лоні природи. Показувати йому, яке чудове будь-яке творіння – від каменя до тварини, від хмарки до придорожньої трави. Розповідати, як живе все на землі й під землею, у воді і в повітрі.

Навіть 5-6 річна дитина здатна зрозуміти, що на твердій, сухій, некопаній землі нічого не може вирости, що, коли повирубують дерева, ніде буде жити птахам, то й ніхто не захистить садок від гусені, а значить, на яблука й сливи нічого чекати, а якщо перед зимовими холодами не вкрити або не перенести в приміщення квіти, то вони загинуть від холоду.


У маленьких “чомучок” кожне повідомлення викликає справді ланцюгову реакцію допитливості: тож батьки і вихователі мають добре знати рідну природу, цікавитися історією свого краю, народними прикметами і звичаями, завжди тісно пов’язаними з життям природи, щоб точно і водночас дохідливо розповісти про це дітям, відповідати на їхні запитання.

Та це лише один аспект виховної роботи. Не менш важливо щоб дитина бачила особистий приклад рідних і страшних прикладів вони не повинні показувати. Наприклад, скільки разів чує від мами або тата дитина під час прогулянки в парку чи сквері: “Не рви квіти! Не бігай по траві! Не ламай кущик” А вона не розуміє чому, бо ж минулої неділі в лісі їй не тільки не забороняли все це робити, а й самі дорослі нарвали багато квітів (а потім на пероні викинули їх), ламали гілки, щоб відмахуватися від комашні.

Джерело: http://okhtyrka-strumochok.sumy.sch.in.ua/dlya_vas_batjki/vihovatelj_raditj/vihovannya_u_ditej_doshkiljnogo_viku_lyubovi_do_prirodi/


УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ПЕРВОМАЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ДНЗ ЯСЛА-САДОК № 13 «ГВОЗДИЧКА»

55210, м.Первомайськ, вул. Фабрична, 26, т. (05161) 3-35-39, dnz13gvozduhka@ukr.net

                                                                                                                   

                                                                Н А К А З

м. Первомайськ

21.12.2022                                                                                                             № 51 а/г

 

Про встановлення вартості

харчування дітей у закладі

дошкільної освіти № 13 на 2023 рік

 

          Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації  харчування у закладах освіти та дитячих закладів оздоровлення та відпочинку», Закона України «Про освіту», наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667 «Про затвердження порядку встановлення  плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 235 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», рішення виконавчого комітету Первомайської міської ради від 09.12.2022 №444«Про встановлення вартості харчування дітей у закладах дошкільної освіти  Первомайської міської ради у 2023 році», на виконання наказу управління освіти від 20.12.2022 № 148 «Про встановлення вартості харчування дітей у закладах дошкільної освіти  Первомайської міської ради у 2023 році», з метою забезпечення якісного харчування та дотримання гарантованих пільг дітей у закладах дошкільної освіти

 

НАКАЗУЮ:

1.       Установити вартість харчування одного дітодня у закладі дошкільної освіти (далі ЗДО) до 55-60,0 грн.

Термін: з 02.01.2023 року

 

2. Установити плату за харчування дітей у ЗДО для батьків або осіб, які їх замінюють, в розмірі  до 60 відсотків від вартості харчування на один день (за кожне відвідування): для дітей віком до 3-х років та дітей, які знаходяться на дієтичному харчуванні –  33 грн., 3 роки і старше – 36 грн.

.

 

3. Звільнити від оплати за харчування на 100%:

3.1. дітей -інвалідів;

3.2. дітей -сиротів;

3.3. дітей, позбавлених батьківського піклування;

3.4. дітей учасників війни, учасників бойових дій, ветеранів війни, інвалідів війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

3.5. дітей, переміщених із тимчасово окупованих територій та зони проведення антитерористичних дій;

3.6. дітей із малозабезпечених сімей (при наявності відповідних документів);

3.7. дітей бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України;

3.8. дітей працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків.

Термін: з 02.01.2023 року

 

4.Зменшити розмір оплати на 50% для багатодітних сімей, при наявності довідки управління  соціального захисту населення міської ради.

Термін: з 02.01.2023 року

 

5.     Педагогічному персоналу закладу дошкільної освіти:

5.1. Довести наказ до відома батьківського колективу.

Термін: до 29.12.2022року

6. Сестрі медичній старшій Смачко О.Ю.

6.1. Забезпечити належний контроль за  харчуванням дітей, дотриманням вартості харчування.

 

       7. Зняти з контролю наказ  по ДНЗ від 28.05.2021  № 33 а/г «Про встановлення вартості харчування дітей у закладі  дошкільної освіти № 13», як такий, що втратив чинність.

       8.  Контроль за виконанням даного наказу  залишаю за собою.

 

Директор ДНЗ                                              Світлана ЖУМАТІЙ

 

 

 


10.12.2022

 

Поради для батьків

 

"Значення сім'ї в формуванні навичок сталого розвитку"    

 

 Хто із нас не бажає жити у чистому світі? Жити довго і щасливо, гармонійно і красиво, ощадливо і раціонально, відчуваючи підтримку і стабільність. Так, бажаємо ми усі. І сьогодні ми, педагоги та батьки, маємо таку можливість навчити своїх дітей будувати нове життя у здоровому довкіллі, гармонії зі світом, спрямоване на збереження і примноження ресурсів.

  «Сталий» - тобто постійний, стабільний, такий, який можна підтримувати на певному рівні, він дає змогу поколінням людей, які живуть сьогодні, задовольняти свої потреби, не ставлячи під можливу загрозу майбутні покоління. А це означає, що сучасне покоління має залишити достатні запаси природних, економічних та соціальних ресурсів наступним поколінням.

  Сталий розвиток (англомовний оригінал терміну «sustainable development») — це розвиток, що дозволяє людям, які живуть сьогодні, задовольнити свої потреби, але не ставить під загрозу здатність майбутніх поколінь також задовольнити власні потреби.

Йдеться про потреби людей у такому:

  • їжі
  • питній воді
  • чистому повітрі
  • комфортних житлових умовах
  • забезпеченні їхніх прав і свобод
  • мирному співіснуванні
  • доступі до культурних цінностей і традицій тощо.

Важливо не тільки інформувати про сталий розвиток, а формувати нові моделі поведінки і звички дітей. Діти мають не тільки знати, наприклад, про необхідність економити папір для збереження дерев і можливість його вторинної переробки, а й ощадливо його використовувати та разом з дорослими відносити паперові відходи до пунктів прийому макулатури.

Підґрунтям для формування свідомого та відповідального ставлення до власної поведінки, стилю життя, готовності до ефективної взаємодії є природна активність дітей, їх бажання брати участь у спільній справі, небайдужість до чужої біди.

А це означає, що сучасне покоління має залишити достатні запаси природних, економічних та соціальних ресурсів наступним поколінням. Ідеї сталого розвитку надзвичайно популярні у сучасній освіті й активно упроваджуються у зарубіжній та вітчизняній практиці: у Швеції, США, Польщі, Білорусії, інших країнах. Освіта для сталого розвитку в Україні теж стала надзвичайно популярною. Адже сьогодні виховувати навички сталого стилю життя ми можемо розпочинати у дитячому садку й залучати наймолодших громадян нашої держави до збереження власних ресурсів: здоров'я,  навколишнього середовища, культурних цінностей, власного добробуту, виховання ощадливості, навчання раціональним діям.

 

Діти залюбки долучаються до спільної діяльності, особливо, коли вона дає їм можливість відчути власну значимість, виявити самостійність у вирішенні проблеми. А через дітей і їхні батьки та самі педагоги оволодівають життєво важливими навичками екологічно-, економічно- й соціально доцільної поведінки, без якої неможливе створення та  існування суспільства, що передбачає комфортне існування людей сьогодні, дбаючи і про таке ж комфортне майбутнє для наступних поколінь.

 

 

 

 


КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ "ПРИЧИНИ РОЗЛАДІВ МОВЛЕННЯ У ДИТИНИ"

  1. Недостатня рухливість органів артикуляційного апарату або наявність дефектів в їх будові. Неправильне положення зубів (прикус): прогнатія, прогенія та відкритий прикус – язик при цьому просувається між зубами (міжзубна вимова звуків [с], [з], [ц]). А причина в тому, що діти довго смокчу соску, палець. Може бути органічна вада – коротка під’язикова вуздечка, неправильна будова зубів. Щоб попередити ці дефекти, потрібно вчасно звертатись до стоматолога, ортодонта.
  2. Зниження слуху. Батькам необхідно оберігати слух дітей від постійних сильних звукових впливів (голосно не включати телевізор, радіо, магнітофон). При захворюванні органів слуху необхідно звертатись до сурдолога.
  3. Надмірне форсування мовленнєвого розвитку. Не можна навантажувати дитину в ранньому віці складними мовленнєвим матеріалом; повторювати незрозумілі слова, слова складної складової структури, складні вірші, читати складні художні твори, які написані для дітей шкільного віку, вимагати вимовляти звуки, які ще недоступні для дітей даного віку, артикуляційний апарат яких ще не сформований. А батькам дуже подобається, що діти знають довгі вірші, вимагають часто їх читати. Деяким батькам подобається, що їхня дитина неправильно вимовляє звуки, захоплюються цим, вимагають повторювати слова з  цими звуками.
  4. Неправильне мовлення спілкування батьків з дитиною («сюсюкання»). Мовлення не передається спадково, але діти його наслідують у спілкуванні з оточуючими. Тому мовлення батьків у розмові з дитиною повинно бути правильним, виразним, чітким, точним, ніколи не повторювати за дитино. Спотворені звуки, не змінювати слова (бі-бі, бу-бу, ту-ту…). Батьки повинні спілкуватись з дитиною спокійно, привітно. Якщо батьки поспішають у розмові, роздратовані, то і діти говорять так само.
  5. Наслідування у вимові дорослих людей з вадами мовлення (якщо вони є оточені).
  6. Двомовність у сім’ї.
  7. Педагогічна занедбаність дитини.
  8. Недорозвиток фонематичного слуху.
  9. Недостатній розумовий розвиток дитини.

 

Батькам слід оберігати ще незміцнілий голосовий апарат: не дозволяти дитині голосно розмовляти, кричати, їсти на вулиці фрукти в холодну погоду, привчати її дихати через ніс, попереджувати хронічну нежить.

Знаючи ці причини та шляхи їх попередження, можна уникнути вад звуковимови. Але якщо в дитини вже є вади звуковимови, то потрібно займатись їх виправленням тактовно, привітно, ласкаво, терплячи, не можна свати дитину за погану вимову звуків, не можна наказувати, щоб сказав правильно важке для нього слово. Саме з такими дітьми повинен працювати логопед.

Батькам слід оберігати ще незміцнілий голосовий апарат: не дозволяти дитині голосно розмовляти, кричати, їсти на вулиці фрукти в холодну погоду, привчати її дихати через ніс, попереджувати хронічну нежить.

Знаючи ці причини та шляхи їх попередження, можна уникнути вад звуковимови. Але якщо в дитини вже є вади звуковимови, то потрібно займатись їх виправленням тактовно, привітно, ласкаво, терплячи, не можна свати дитину за погану вимову звуків, не можна наказувати, щоб сказав правильно важке для нього слово. Саме з такими дітьми повинен працювати логопед.

 Джерело:http://www.garmoniya.mk.ua/articles/konsultaciya-dlya-batkiv-prychyny-rozladiv-movlennya-u-dytyny.html


01.09.2022

ПАМ’ЯТКА БАТЬКАМ!

в ДНЗ яслах-садку № 13 «Гвоздичка»

під час військового стану

1.Години роботи закладу з 7.00 до 19.00

2.Прийом дітей до закладу з 7.00 до 8.15

3.У дитини повинна бути обовязково нашивка зсередини на одязі з  ПІБ батьків, номером телефону обох батьків, ПІБ дитини з датою народження, адресою проживання

4.Щодня давати дитині в заклад рюкзак, в якому має бути:

- запасні речі

- обов’язково теплі речі:кофти, штани, носки (в укритті холодно)

- вологі серветки

- носова хустинка

- записка у файлі з ПІБ батьків, номером телефону обох батьків, ПІБ дитини з датою народження, адреса проживання

- пляшка з питною водою 0,5л

- сухпайок (печиво галетне)

5.Вносити плату за харчування до 10 числа поточного місяця.

6.У разі звучання сирен, повітряної тривоги, під час прийому/забирання дітей до/з ДНЗ вести /забирати дітей безпосередньо в/з захисного укриття (підвалу) .

Під час сирен діти будуть перебувати в захисному укритті (підвалі).

7.Своєчасно повідомляти педагогів про можливу відсутність або хворобу дитини.

8.Не доручати неповнолітнім особам приводити дитину та забирати її в/з заклад (у) дошкільної освіти.

9.Повідомити заздалегідь директора (написати заяву) при необхідності забирати дитину з дошкільного закладу третій особі.

10.Відповідати на телефонні дзвінки з дошкільного закладу одразу.


19.04.2022

  Поради батькам від ЮНІСЕФ

Зазвичай у кризових ситуаціях батьки найбільше переживають за дітей. У ваших силах підготувати дитину до різних сценаріїв і допомогти їй бути в безпеці, навіть якщо вас не буде поруч. Цей розділ містить поради про те, що потрібно покласти до дитячого «рюкзака безпеки», важливі моменти, які варто проговорити з дитиною, щоб мінімізувати додатковий стрес та мати план дій на різні випадки.

 

https://www.unicef.org/ukraine/media/18131/file/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%20%D0%B1%D0%B0%D1%82%D1%8C%D0%BA%D0%B0%D0%BC%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%20%D1%87%D0%B0%D1%81%20%D0%B2%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B8.pdf



ПОРЯДОК ВІДВІДУВАННЯ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

 

·          Режим роботи дитячого садка з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 16.30 год.

·          Режим роботи чергової групи з 7.00 до 8.00, з 16.30 до 19.00 год за заявами батьків.

·          Вихідні дні: субота, неділя, святкові дні.

·          Допуск дитини в дитячий садок після її хвороби здійснюється при наданні довідки від лікаря. Оплата за харчування дитини в дошкільному закладі проводиться за фактичним перебуванням дитини до 20 числа кожного місяця.

·          Приводити дитину до дитячого садка потрібно чисту і здорову, охайно одягнену відповідно сезону. Для дітей, які йдуть до молодших груп, особливу увагу варто звернути на навички самообслуговування, і перш за все, на уміння одягатися і роздягатися. Підбираючи одяг для дитини, слід уникати наявності на ній дрібних ґудзиків, кнопок, крючків, шнурків. Одяг не повинен бути надто великим, проте і не повинен сковувати його рухи.

·          За дитиною зберігається місце у дитячому садку у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній період.

·          Відрахування дітей із дитячого садка може здійснюватися за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють, на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість перебування в дошкільному закладі цього типу; у разі несплати без поважних причин батьками плати за харчування дитини протягом 2-х місяців.

·          Неповнолітні (діти до 16 років) та особи у нетверезому стані не мають права забирати дітей.

 

ПРАВИЛА

ПЕРЕБУВАННЯ ДІТЕЙ

У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

·         Щоденний ранковий прийом дитини в групу здійснює вихователь.

·         Хворі діти в дошкільну установу не приймаються. Якщо дитина захворіла упродовж дня, вона ізолюється від здорових дітей в ізоляторі і залишається там до приходу батьків чи госпіталізації.

·         Ранковий туалет дітей повинен проводитися вдома.

·         Одяг у дитячих шафах зберігається окремо: пакет для чистої білизни, пакет для брудної білизни, пакет для групового та вуличного взуття, для гребінця, головного убору, спортивної форми.

·         Не дозволяється приносити в дитячий колектив та зберігати в шафах солодощі, фрукти та інші предмети.

·         Не рекомендуємо одягати дітям прикраси із золота та срібла, давати із собою цінні, коштовні іграшки. Адміністрація закладу дошкільної освіти, педагогічний та технічний персонал не несе відповідальності за ювелірні прикраси (золоті сережки, ланцюжки, хрести, підвіси тощо), які носять діти.

·         Якщо дитина захворіла або відсутня через інші причини, батьки повинні повідомити про це персонал.

·         Завчасно повідомити вихователя про вихід дитини в садочок після її відсутності (за добу).

·         Одягати дітей слід по сезону в залежності від температури повітря, в групі - в одно- двошаровий одяг, шкарпетки, взуття із задником. Слід пам`ятати, що від одягу залежить комфортний стан дитини, її гарний настрій, стан здоров`я.

·         Конфліктні ситуації не слід вирішувати у присутності дитини, так як це травмує її психіку.

·         Поважати права педагога, не допускати нетактовної поведінки по відношенню до працівників закладу дошкільної освіти, дотримуватись морально-етичних норм і загальноприйнятих правил спілкування.

·         Пропозиції, зауваження щодо роботи закладу повідомляти вихователям або директору.

·         Виконувати правила внутрішнього розпорядку.

 

ОБОВ'ЯЗКИ БАТЬКІВ

·         Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я.

·         У разі відмови від надання дитині необхідної медичної допомоги, якщо це загрожує її здоров'ю, батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність згідно з законом.

·         Відвідувати загальні та групові батьківські збори, заняття та інші навчально-виховні заходи.Під час карантинних заходів все проводиться в онлайн  режимі.

·         Брати участь в організації життєдіяльності закладу дошкільної освіти за всіма напрямками виховання та навчання дитини.

·         Відвідування дитиною дошкільного закладу не звільняє батьків від обов’язку виховувати, розвивати й навчати її в родинному колі. Нести відповідальність за розвиток, виховання і навчання дітей, збереження їхнього здоров’я, людської гідності.

ПРАВА БАТЬКІВ

·         Приймати участь у роботі батьківського комітету.

·         Приймати участь у суботниках.

·         Надавати допомогу на реалізацію статутних завдань, для зміцнення матеріально-технічної бази дитячого садка.

·         Брати активну участь в святах, розвагах, виставках.